Dragi roditelji!
Prošao je još jedan tjedan rada na daljinu i izazova za sve nas. Posao nas u školi je da organiziramo taj rad, da se snalazimo najbolje što znamo. Obaveza učenika je da i dalje budu učenici – ono za što su u toj dobi i predodređeni.
A sada dolazimo do Vas roditelja. Do Vas koje nitko nije pripremao ni obučio za ovu tešku zadaću koja je pred Vama.
Na Vama je:
- osigurati mirni kutak za učenje svakom djetetu
- pomoći djetetu da ustroji dnevni raspored rada i da se toga pridržava, da prati sve što toga dana objavljuju njihovi profesori, po zadanom dnevnom rasporedu, da pišu domaće zadaće i nakon svega da uče sve što je zadano
Po procjeni stručnjaka svaki učenik bi trebao slušati nastavu i samostalno raditi od 5 – 8 sati dnevno. Hoće li učenici toliko raditi ili ne, to Vi ne znate i morate procijeniti da li im je toliko potrebno ili dovoljno.
Koliko će svaki učenik raditi ovisi naravno o njemu samom ali sigurno i tome koliko ćete ih Vi podržati, a i pratiti njihov rad.
Rad kod kuće kroz nastavu na daljinu osim obrazovnu ima i vrlo važnu ulogu u procesu psihofizičkog razvoja mladih, stoga ozbiljno prihvatite i Vi svoju ulogu jer ste sada odgovorniji za njihov uspjeh u radu, ali i mentalno zdravlje.
Dragi roditelji, pred nama svima, a pred Vama pogotovo, je težak period, ali, mi to možemo, mi ćemo sve ovo izdržati i iz svega izaći još jači.

Srdačan pozdrav i do skorog stvarnog viđenja u našoj školi!

Ravnateljica: Koraljka Porić, dipl.paed.

objavio: Administrator   datum: 2. 4. 2020.