Zajedno protiv govora mržnje

U organizaciji Policijske uprave Sisačko-moslavačke, a uz podršku Ravnateljstva policije, u našoj školi kao domaćinu 1. lipnja 2017. godine održan je preventivni projekt „Zajedno protiv govora mržnje.“

Foto-galerija

Cilj projekta je promicanje tolerancije i nenasilja, te prevencija svih oblika govora mržnje koji negativno djeluje na sve aspekte društva. Ne postoji univerzalna definicija govora mržnje, no svodi se na svaki oblik izražavanja mišljenja kojim se širi, potiče, promiče ili opravdava mržnja ili nasilje prema određenoj društvenoj skupini ili pojedincu, a temelji se na nekoj od diskriminacijskih osnova. Prihvaćanje različitosti drugih i drugačijih neophodno je za zajednički život u jednoj sredini.
Na početku događanja svepristune je pozdravila ravnateljica Škole domaćina, profesorica Marica Marinković te kazala kako je škola obrazovna, ali i odgojna ustanova. Kako je njeno uspješno odgojno djelovanje moguće uz maksimalan napor svih profesora, ali i uz suradnju s roditeljima te svim institucijama i ustanovama koje se brinu o sigurnosti djece. „U školi nasilje preveniramo uključujući učenike u brojne aktivnosti i akcije kroz koje promičemo humanizam, poštovanje, razumijevanje i ljubav, a gdje se promiču te vrijednosti, tu nema mjesta nasilju!“, rekla je ravnateljica.
U ime organizatora projekta prisutnima se obratio Marijan Kardaš, voditelj Odjela za javni red PU SMŽ naglasivši da govor mržnje negativno djeluje na cjelokupno društvo, a policija želi postati partner u preventivnim projektima kojima se sprječavaju ovakve negativne pojave. Svoje poruke protiv govora mržnje izrekli su i brojni ugledni članovi naše društvene zajednice: ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo dr. Inoslav Brkić, sutkinja Prekršajnog suda u Sisku Anita Čalić, novinar Ivica Mioković, član Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza Davor Ivić, savezni instruktor, kontrolor i koordinator za suđenje u HNS-u Dušan Kukić, kontrolor za suđenje u HNS-u Mirko Holsinger, vrhunski sportaši Ana Silaj, Mateo Lončar i Kristina Kukurić, zamjenik gradonačelnice Grada Siska Marko Krička te pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Sisačko-moslavačke županije Darjan Vlahov.
Učenici naše škole pod vodstvom profesorice Tanje Vadle osmislili su i vodili cijelo događanje.

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2017.

RASPORED RADA STRUČNE SLUŽBE (psihologinja i pedagoginja) za veljaču i ožujak 2024. godine

RASPORED RADA STRUČNE SLUŽBE (psihologinja i pedagoginja) za travanj i svibanj 2024. godine.

« Ožujak 2024 »