Nasilje na društvenim mrežama – OBAVIJEST

U današnjem društvu društvene mreže široko su rasprostranjene, njihova uporaba je svakodnevna te je za djecu i mlade praktički neizbježna. Svjesni smo da se društvo mijenja, da su pred nama neka nova, „tehnološki napredna“ vremena kojima se moramo svi prilagoditi, međutim, ne smije se dopustiti da tehnologija istisne ljudskost i vrijednosti koje su trajne, neovisno o modernizaciji života i društva koja velikom brzinom ide naprijed.

Ismijavanje drugoga i uvrede, neovisno događaju li se virtualno ili stvarno, neće se tolerirati. Živimo u vremenu u kojemu se vrijednosti lako pomiješaju i osoba se može, pogotovo mlada, pomalo „pogubiti“, ali zato su tu odrasle i stručne osobe kojima se može u svakom trenutku obratiti.

Fotografiranje drugih učenika, a pogotovo nastavnika i zaposlenika škole, u svrhu privatnih šala, ismijavanja, vrijeđanja te dijeljenja po društvenim mrežama i grupama najstrože će se sankcionirati. Ono što se time čini je čisto nasilje, koje nije uvijek fizičko, već i psihičko čije su posljedice još okrutnije, a prema kojemu u školi imamo nultu toleranciju.

Učenici srednju školu upisuju svojevoljno i imaju obvezu poštovati školu kao ustanovu, poštovati njene zaposlenike, te poštovati svoje kolege. Za neprihvatljivo ponašanje odgovaraju učenici, a i njihovi roditelji. Pri svakom djelu gdje je uključeno nasilje na društvenim mrežama i grupama, gdje se imenom i prezimenom ili fotografijom „proziva“ pojedinac, škola obavještava policiju i centar za socijalnu skrb.

Pozivam vas da blagodati interneta i društvenih mreža koristite na puno korisniji način od ovog gore navedenog. Danas Internet pruža na tisuće mogućnosti, nemojte ga koristiti na vlastitu štetu.

Još jednom naglašavam da se nikakvo nasilje prema drugim osobama koje osvane na bilo kojoj društvenoj mreži ili društvenoj grupi za dopisivanje neće tolerirati te da će svim sudionicima biti izrečene odgovarajuće pedagoške mjere.

Ravnateljica: Koraljka Porić

objavio: Administrator   datum: 3. 3. 2023.

RASPORED RADA STRUČNE SLUŽBE (psihologinja) za svibanj 2024. godine.

« Svibanj 2024 »