„KREĆIMO SE U ZDRAVOM SMJERU“ – EUROPSKI TJEDAN KRETANJA 2013.

Obilježavajući Europski tjedan kretanja koji je trajao od 16. do 22. rujna, učenici trećih i četvrtih razreda medicinskog usmjerenja, osmislili su prigodne aktivnosti u sklopu svoga projekta „Krećimo se u zdravom smjeru“. Pomogli su u izradi školskog panoa, prošetali su svoj veliki odmor, vozili bicikl ulicama svoga grada i družili se s djecom u vrtiću Sisak Stari.

Svakog jutra mnogi Europljani se bude udišući zrak upitne kvalitete, koriste strojeve za olakšavanje i skraćivanje vremena putovanja. Isto tako koriste velike količine hrane koje su bile potrebne našim precima isključivo za kretanje tijelima. Time se objašnjava činjenica da je u današnje vrijeme sve više pretilih ljudi i niza zdravstvenih problema, u kojima dominiraju krvožilne bolesti koje se pojavljuju kao prvi uzrok smrti u mnogim zemljama svijeta. Tako u Hrvatskoj više od polovine svih umrlih danas umire od posljedica bolesti srca i krvožilnoga sustava.

Navedene posljedice možemo prevenirati ako tijelo počnemo iskorištavati za ono čemu je i namijenjeno – za kretanje!

Kako bi osvijestili postojanje ekološki prihvatljivih prijevoznih sretstava (bicikl, autobus...) i ukazali na hodanje kao najprirodniju i najzdraviju tjelesnu aktivnost, učenici trećih i četvrtih razreda medicinskog usmjerenja naše škole, uz pomoć učitelja zdravstvene njege, osmislili su prigodne aktivnosti u sklopu projekta „Krećimo se u zdravom smjeru“.

Učenici su uz pomoć profesorice Hršak izradili prigodan pano na temu Europskog tjedna mobilnosti. U četvrtak 19.09.2013. u školi su dijelili letke sa simboličnim porukama i sudjelovali u šetnji oko škole pod nazivom „Mi smo svoju pauzu prošetali, a što ste Vi napravili sa svojom?“.

U suradnji volontera Kluba SKWHAT i Grada Siska organizirana je 22.09.2013. biciklijada pod nazivom „Ulicama moga grada“ koja je kretala sa igrališta škole i kojoj je cilj bila utvrda Stari grad Sisak. U biciklijadi su sudjelovali i učenici naše škole, a po dolasku na cilj pridružili su se stručno vođenom obilasku unutrašnjosti utvrde.

I kao posljednja aktivnost u obilježavanju Europskog tjedna mobilnosti u kojoj su sudjelovali naši učenici, 23.09.2013. provedena je akcija Gradskog društva Crvenog križa Sisak i vrtića Sisak Stari u kojoj se promovirala mobilnost kroz aktivnost pod nazivom KRETANJE-IGRA-ZABAVA-ZDRAVLJE .

Slike možete vidjeti u našoj galeriji.

objavio: Administrator   datum: 25. 9. 2013.

RASPORED RADA STRUČNE SLUŽBE (psihologinja) za svibanj 2024. godine.

« Svibanj 2024 »