UPISI U 1. RAZRED

Dokumente koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja i potpisani obrazac o upisu u I. razred srednje škole učenici su dužni dostaviti u Školu

15. srpnja 2019. (ponedjeljak) od 8.00 do 12.00 sati ili
16. srpnja 2019. (utorak) od 8.00 do 12.00 sati

Prilikom upisa u 1. razred potrebno je donijeti sljedeće dokumente:

• potpisanu e-upisnicu dostupnu na mrežnoj stranici www.upisi.hr
  • liječničku svjedodžbu medicine rada za zanimanja: kuhar, frizer, medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege i farmaceutski tehničar (kandidat koji u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti istu, pri upisu dostavlja potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostavlja najkasnije do kraja 1. polugodišta)
  • liječničku potvrdu nadležnog školskog liječnika za zanimanja konobar i prodavač
  • za zanimanje frizer ugovor o naukovanju (popis licenciranih frizerskih salona)

Kandidati koji su stekli pravo na izravan upis ili pravo na dodatne bodove na osnovu sposobnosti, darovitosti i znanja, odnosno rezultata na sportskim natjecanjima:

• dokazi o pravu preuzimaju se iz sustava e-Matice.

Kandidati sa zdravstvenim teškoćama koji su stekli dodatni bod obvezno još prilažu:

• Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji učenika za primjerene programe obrazovanja (nije potrebno tražiti stručno mišljenje nadležnoga školskog liječnika niti medicinsku dokumentaciju kandidata o zdravstvenim teškoćama) – dakle: ako program koji učenik želi upisati u našoj školi nije naveden u mišljenju  Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, ne može kod nas ostvariti dodatni bod.

Kandidati s teškoćama u razvoju (upis u primjereni program obrazovanja)

• rješenje Ureda o primjerenom programu obrazovanja

Kandidati koji žive u otežanim uvjetima izazvanim ekonomskim, socijalnim te odgojnim čimbenicima obvezno prilažu:

• liječničku potvrdu o dugotrajnoj težoj bolesti jednoga i/ili oba roditelja
  • potvrdu nadležnoga područnoga ureda Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje o dugotrajnoj nezaposlenosti oba roditelja
  • potvrdu o korištenju socijalne pomoći; rješenje ili drugi upravni akt centra za socijalnu skrb ili nadležnoga tijela u jedinici lokalne ili područne (regionalne) jedinice o pravu samohranoga roditelja u statusu socijalne skrbi izdanih od ovlaštenih službi u zdravstvu, socijalnoj skrbi i zavodu za zapošljavanje
  • ispravu iz matice umrlih ili smrtni list koje je izdalo nadležno tijelo u jedinici lokalne ili područne (regionalne) jedinice
  • potvrdu nadležnoga centra za socijalnu skrb da je kandidat dijete bez roditelja ili odgovarajuće socijalne skrbi

Kandidati koji su pripadnici romske nacionalne manjine, a žive u uvjetima koji su mogli utjecati na njihov uspjeh u osnovnoj školi obvezno prilažu:

• Kandidatu koji je pripadnik romske nacionalne manjine, a živi u uvjetima koji su mogli nepovoljno utjecati na njegov školski uspjeh, dodaju se dva boda na broj bodova koji je utvrđen tijekom postupka vrednovanja.
  • Za ostvarivanje dodatnih bodova iz stavka 1. ovoga članka kandidat prilaže preporuku Vijeća romske nacionalne manjine odnosno registrirane romske udruge.

objavio: Administrator   datum: 11. 7. 2019.

RASPORED RADA STRUČNE SLUŽBE (psihologinja) za svibanj 2024. godine.

« Svibanj 2024 »