TikTok je popularna aplikacija za dijeljenje kratkih videosnimaka.
Korisnici mogu snimati, uređivati i dijeliti videozapise dužine od nekoliko sekundi do 10 minuta.

Aplikacija je poznata po:

• zabavnim, kreativnim sadržajima
  • plesnim izazovima
  • smiješnim skečevima
  • lip syncingu (usklađivanje pokreta usana sa zvukom)

TikTok je postao popularan među mladima diljem svijeta i pruža nam  priliku da izrazimo svoju kreativnost na jedinstven način.

Zašto trebamo TikTok?

• mislimo da je TikTok sjajan za zabavu i opuštanje
  • sviđa nam se što ljudi mogu podijeliti svoje talente i ideje putem kratkih snimaka
  • izuzetno je zabavna aplikacija
  • možemo pronaći razne smiješne i kreativne sadržaje

Zašto i koliko koristimo TikTok? (anketa)

U 2.D razredu proveli smo anketu s ciljem ispitivanja učeničkih stavova o TikToku. Postavljena pitanja i analizu rezultata možete pročitati u nastavku.

Postavljena pitanja:

1. Koliko sati dnevno provedete na TikToku?
  2. Vaše mišljenje o TikToku?
  3. Što najviše volite gledati na TikToku?

Anketu je ispunilo 16 ispitanika u razredu. Prema rezultatima dolazimo do sljedećeg zaključka:

1. Skoro svi ispitanici (80%) rekli su da na TikToku provedu između 2-4 sata svakodnevno, što znači da tjedno provedu između 14-28 sati gledajući videozapise.
  2. Polovica (50%) osoba tvrdi da im se sviđa način na koji TikTok funkcionira, sviđa im se sadržaj koji je dostupan i način na koji iskorištavaju vrijeme, a 50% tvrdi suprotno, tj. smatraju da TikTok zbog velikog emitiranja informacija u kratkom vremenu utječe na koncentraciju te zbog dobne neograničenosti ima dosta neprimjerenog sadržaja koji mladi uzrast gleda.
  3. Na TikToku ispitanici najviše vole gledati: videozapise o književnosti, umjetnost, sport, smiješne videozapise, ples, trailere filmova i modu.

Što vi mislite o TikToku?

Napisale: Ines Kahrić i Nives Kahrić, 2.d

objavio: Administrator   datum: 19. 3. 2024.